ul. Stare Miasto 33
10-026 Olsztyn
tel. (89) 524 90 46
e-mail: promocja@wbp.olsztyn.pl

Adam Kołakowski – Moja baśń
25 lipca 2019 r.

W Galerii Stary Ratusz odbył się wernisaż wystawy malarstwa pt.: „Moja baśń” Adama Kołakowskiego. Już po raz drugi można było oglądać prace tego autora w naszej galerii (pierwsza wystawa – 2014).

Adam Kołakowski za pośrednictwem medium jakim jest obraz olejny opowiada historie skrywające się w jego wyobraźni. Jego malarstwo to przede wszytkim ilustracja tego, co emocjonalne i niematerialne. Autor jest bacznym obserwatorem rzeczywistości, z której wyłuskuje dowcip, nadaje jej nową narrację i osobisty komentarz. Przekora, sarkazm, spojrzenie na świat z przymróżeniem oka sprawiają, że obrazy stanowią spójną całość, posiadają wspólny mianownik.

Z dymu wspomnień i tęsknoty wyłania to, co rdzenne i prawdziwe. To wyrysowana esencja ciepłych skojarzeń, które każdy z nas pozostawił opuszczając rodzinne miejsce, kraj, czy też po prostu zostały one zamazane przez pęd współczesności. To także zespolone elementy snów i marzeń, migoczące obrazy naszej wyobraźni wyrywającej się ze zgiełku cywilizacji, dążące do uzyskania spokoju i harmonii.

***

Adam Kołakowski

Urodził się w 1981 roku. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie oraz Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Zajmuje się malarstwem oraz rzeźbą. Obecnie mieszka i tworzy w Opinogórze. W czasie studiów rozwijał swoje umiejętności w kierunkach: grafika, ilustracja, plakat, malarstwo i rzeźba.

Był pracownikiem uczelni na stanowisku laboranta w pracowni drzeworytu. Wyróżniony wyjazdem na stypendium naukowe do Stanów Zjednoczonych na Uniwersytet w Knoxville. Swoje prace wielokrotnie prezentował w kraju i za granicą. Szczególnym uznaniem cieszą się w środowisku amerykańskiej i kanadyjskiej Polonii.

Oprowadzanie gości po wystawie przez Iwonę Bolińską-Walendzik z WBP Prace autora
Goście oglądający wystawę Goście oglądający wystawę

powrót