Wystawa 03.04.2017 r.
„Warmińskie niebo, mazurskie niebo... Lotnictwo sportowe na Warmii i Mazurach”

Kwietniowa wystawa w Wypożyczalni WBP w Olsztynie to nie lada gratka nie tylko dla miłośników literatury, ale i sportu. Tym razem prezentowaliśmy książki i dokumenty życia społecznego przybliżające historię olsztyńskiego Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego oraz dokonania jego członków. Ekspozycję ubarwiały nietypowe i naprawdę intrygujące gadżety: miniaturowe modele samolotów wykonane przed laty przez olsztyńskiego pasjonata - również członka Aeroklubu. Na wystawie można było także zobaczyć pamiątki, czyli dokumenty olsztyńskiego lotnika – dziennik lotów, książkę roboczą i legitymacje.

Antyrama prezentująca trzy plakaty propagujące imprezy organizowane przez Warmińsko-Mazurski Aeroklub Lotniczy w Olsztynie - pikniki, jarmarki i majówki lotnicze. Całość na tle mapy. Widok jedną z gablot zawierającą folder wydany przez Aeroklub pt. „Budujemy RWD-5” oraz legitymację członka Klubu - lotnika
Widok na dwie półki jednej ze szklanych gablot - na jednej z nich ustawiono folder wydany przez Aeroklub pt. „Budujemy RWD-5” i legitymację członka Klubu - lotnika, na drugiej - książkę Henryka Leśniewskiego pt. „Olsztyńskie skrzydła” oraz kolorowe zaproszenie na promocję tej książki. Widok na jedną z półek gabloty - model niemieckiego samolotu z czasów II wojny światowej, kolorowe zdjęcie autorstwa Wacława Kapusto przedstawiające Jezioro Długie oraz przyległe osiedla z lotu ptaka i Licencja sportowa modelarza lotniczego.
Widok na jedną z półek gabloty - model samolotu pomalowanego na barwy ochronne, czyli wzór moro, czarno-białe zdjęcie przedstawiające majówkę lotniczą zorganizowaną w l. 80-tych XX w. w Olsztynie oraz dokumenty lotnika - „Dziennik lotów pilota szybowców” i „Książka robocza”. Widok na jedną z półek gabloty - dwa modele samolotów - srebrny i żółty, folder reklamujący kursy lotnicze organizowane przez Aeroklub Warmińsko-Mazurski oraz kolorowe zdjęcie autorstwa Wacława Kapusto przedstawiające stadion w Kortowie wraz przyległymi domami sfotografowane z lotu ptaka.
Widok na jedną z półek gabloty: model samolotu w kolorze brązowym, publikacja jubileuszowa powstała z okazji 50-lecia Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego oraz kolorowa karta pocztowa przedstawiająca samolot na tle zaśnieżonego krajobrazu, przysłana przez zarząd Aeroklubu z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Widok na jedną z półek gabloty - książka autorstwa Edwarda Janusza Jaremczuka pt. „Aeroklub Elbląski 1957-2007” , ulotka propagująca Aeroklub Warmińsko-Mazurski przedstawiająca samolot na tle zachodu słońca oraz model samolotu pomalowany we wzór moro.
Ujęcie z góry na dwie półki jednej z gablot. Na jednej z nich umieszczono książkę autorstwa Edwarda Janusza Jaremczuka pt. „Aeroklub Elbląski 1957-2007” , ulotkę propagującą Aeroklub Warmińsko-Mazurski przedstawiającą samolot na tle zachodu słońca oraz model samolotu pomalowany we wzór moro. Na drugiej z półek widać model samolotu w kolorze brązowym, okładkę publikacji jubileuszowej powstałej z okazji 50-lecia Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego oraz kolorową karta pocztową przedstawiająca samolot na tle zaśnieżonego krajobrazu, przysłaną przez zarząd Aeroklubu z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Widok na jedną z półek gabloty - model samolotu pomalowanego na barwy ochronne, czyli wzór moro, czarno-białe zdjęcie przedstawiające majówkę lotniczą zorganizowaną w l. 80-tych XX w. w Olsztynie oraz dokumenty lotnika - „Dziennik lotów pilota szybowców” i „Książkę roboczą”.
Fragment jednej z półek gabloty: widok z góry na dwa modele samolotów - srebrny i żółty oraz kolorowe zdjęcie autorstwa Wacława Kapusto przedstawiające stadion w Kortowie wraz przyległymi domami sfotografowane z lotu ptaka.  

powrót